Çekim Yasası

Çekim Yasası

Çekim Yasası Nedir? İnanç Sistemlerimiz Nasıl Oluşur? Kas Testi İle İnançlarımızı Nasıl Buluruz?

Neye inanırsak, hayatımıza onu çekeriz. Neye inanırsak onu yaşarız. İnandıklarımızla birlikte evrene bir frekans yayıyor ve bu frekansla birlikte neye inanırsak onu çekiyoruz. ‘’Para kazanmak zordur.’’ diye bir inancımız varsa, para kazanmayı bir şekilde zorlaştırıyoruz. Ama tam tersi ‘’Para kazanmak kolaydır.’’ diye bir inancımız varsa para kazanmak bizim için kolay bir şekilde oluyor. Özet olarak, neye inanırsak hayatımıza onu çekiyoruz.

Ben bu yazıda çekim yasasının ilk bölümünden, yani; inançları nasıl edindiğimiz, inançların hayatımıza etkisi ve inançlarımızı nasıl fark edeceğimizden bahsedeceğim.

Örnek olarak; 0-10 yaş arası ego kararları alındığından dolayı babamızın yanımızda dediği ‘’İnsanlara güvenilmez.’’ sözü, bizim bu sözü kabul etmemizle birlikte tüm hayatımız boyunca bizi etkilemektedir.

Bizdeki bu titreşimden dolayı tüm hayatımız boyunca güvenemeyeceğimiz insanları hayatımıza çeker bir hale geliriz. Tam tersine inandığımızda ise, hayatımıza güvenilir insanları çektiğimiz bir hayata sahip oluruz. Bu kararlar, ailemizden veya atalarımızdan doğru alınabilir. Bunun yanında etrafımızdaki insanlara karşı olan tavırlarımızdan dolayı aldığımız kararlar da hayatımızı etkiler. Örnek olarak; annemizin bize karşı tavrına yaptığımız yorumdan doğru çıkardığımız kararlar hayatımızı inandığımız şekilde etkiler.

Bu kararlar; ailemizden, kendi ego kararlarımızdan ya da atalarımızdan gelen genetik kodlamaların sonucunda alınmakta ve hayatımızı bu şekilde etkileyebilmektedir. Bu kararlar inançlarımızı oluşturarak, tüm hayatımız boyunca bu şekilde yaşamamıza neden olmaktadır.

Tekrar tekrar aynı olayları yaşamamız, tekrar tekrar benzer kişileri hayatımıza çekmemiz bu durumu anlamamızı sağlayabilir. Biz bu durumları fark edip, bakış açımızı değiştirene kadar bu durum yaşanmaya devam eder, aldığımız kararların sonuçlarını yaşarız. Fakat bakış açımızı değiştirdiğimiz zaman hayatımız da değişmeye başlar. Kişilerin matematiği yapamadığına dair bir inancı varsa tüm hayatı boyunca matematiği yapamamaya devam eder. Kafadaki inancı değiştirdiğiniz zaman ise matematiği yapabilir hale gelinir. Mesela benim dans edemediğime dair bir inancım vardı. Bu öğretileri öğrendikten sonra kendi inanç sistemlerime baktım. Negatif inançlarımı, dans edememeye dair korkularımı buldum ve değiştirdim. Değiştirdiğim zaman ise dans edebilir hale geldim.

Bu çalışmalar bilimsel olarak da ispatlanmıştır. Su üzerinde çalışan bir bilim insanı, suya sevgi sözleri söyleyerek, bu işlemin sonunda suyun üzerinde kalp gibi, yıldız gibi kristal yapıların oluştuğunu gözlemlemiştir. Suya kötü sözler söylediğinde ise suyun farklı kalıplara, farklı şekillere girdiğini fark etmiştir. Yani; sözlerimiz, düşüncelerimiz, bakış açılarımız maddesel dünyayı da değiştirmektedir. Aynı şekilde su üzerinde yapılan başka bir deneyde; iki farklı bardağa aynı su ve pirincin koyulması üzerine bir tanesine 21 gün boyunca her gün ‘’Seni seviyorum.’’, diğerine ise aynı şekilde ‘’Senden nefret ediyorum.’’ denilmiştir. 21 günün sonunda ‘’Seni seviyorum.’’ denilen pirinç filiz verirken, diğer pirinç taşa dönmüştür. Sonuç olarak; düşüncelerimiz, yaydığımız frekans tüm dünyayı etkilemektedir.

İlk adım, inançlarımızın farkına varmamız ile başlar. Farkına vardığımız zaman birçok şey çözülür. Peki bu inançlarımızı nasıl fark edeceğiz? Benim de ilk başta en çok zorlandığım kısım buydu. Farkına varmakta ve bunu nasıl değiştireceğim konusunda çok zorlandım. Kinesiyoloji olarak geçen bilim dalının kapsamında olan ‘’Kas Testi’’ bu durumu çözmekte bize yardımcı olacaktır.

Herkes evinde, bulunduğu yerde bu testi kolayca yapabilir. Bu testi yaparken ilk olarak ayağa kalkarak, bulunduğumuz yerde yüzümüzü kuzeye dönüyoruz ve gözlerimizi kapatıyoruz. Manyetik alanla alakalı olan bu durumda, biz doğru şeyler söylediğimizde vücudumuzdaki kaslar kasılır vücudumuz öne doğru hareket eder. Yalan söylediğimizde kaslarımız kasılmaz ve vücudumuz geriye doğru hareket eder.

Sesli bir şekilde ya da içimizden, inandığımızı düşündüğümüz şeyleri söyleyerek inancımızın doğruluğunu bulabiliriz. Bu kas testiyle takıldığınız konularda (para, ilişki, kilo vb. konular) negatif inançlarımızı tespit edebiliriz.

Katkı olsun. Mucizeler aksın.

Hey! Sen bir mucizesin.

Recep ÖZER

Yazılarda Ara

Kimdir?

Recep Özer

Recep Özer

"Ne yaşıyorsan sorumlusu sensin. İç dünyanda neye inanıyorsan dış dünyada da sonuçlarını yaşıyorsun. İnançlarına inebilir ve değiştirebilirsen hayatın da değişir"

Sosyal Medya