İsteklerin Neden Gerçekleşmiyor ?

İsteklerin Neden Gerçekleşmiyor ?

Bir yanın çok paran olduğunda paranın çalınacağına inanıyor olabilir. Paranın sana bela olacağına inanıyor olabilirsin veya insanlarla aranın bozulacağına inanıyor olabilirsin.

Sen zayıflamak istiyorsundur ama bilinçaltında zayıfladığında başına olumsuz bir şey gelir düşüncesine sahipsindir.

Zayıfladığında insanların arkandan kötü şeyler konuşacağına inanıyor olabilirsin. Ya da zayıfladığında eşinin kıskanacağına ve evliliğin biteceğine inanıyor olabilirsin. 

Muhteşem bir iş istersin veya yeni bir iş istersin ya da çok fazla müşteri istersin ama bilinçaltında çok fazla müşteri geldiğinde özgürlüğünün biteceğine inanıyor olabilirsin.

Ben bu farkındalık çalışmasını matematik öğretmeni olduğum zamanlarda üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerime çok yaptırıyordum. Sınavı kazandığını düşün diyordum acaba burada bir korku seni rahatsız eden bir durum var mı bak bakalım diyordum, öğrencilerimde; ailemden ayrılırım, yalnızlık korkusu yaşarım gibi cevaplar verebiliyordu. Bu inançlardan dolayı aslında sınavı hem kazanmak istiyorlardı hem de istemiyorlardı. Bu tip durumları açığa çıkarmanın yöntemi çok basittir.

Yöntem şöyle;

Hayatına katmak istediğin konuyu gözlerini kapat ve olmuş gibi hissederek yaşa, o muhteşem tabloyu 1 dakika boyunca kafanda canlardır aktif et. Sonra yavaşça bak bakalım o konu ile ilgili alttan gelen negatif bir ses varmı? 

Yani bolluk bereketi düşünürken paranın geldiğini düşünüyorken ailemle, dostlarımla aram bozulur gibi...

Ya da zayıfladığını düşünürken eşim beni kıskanır gibi…

Daha sonra sıra bulduğumuz olumsuz, engel inançları dönüştürmekte. Bunları dönüştürmenin bir sürü yolları vardır. En pratik haliyle olumsuz inancımızı bırakmaya niyet ederek Ho'oponopono cümlelerini söyleyebilirsin.

SENİ SEVİYORUM, ÖZÜR DİLERİM, BENİ AFFET, TEŞEKKÜR EDERİM.

Bu cümleleri bu şekilde kullandığında artık sana hizmet etmeyen inançları değiştirebilirsin.

4 Haftalık Online Mucize Resetleme Workshoplarımda bu tekniği çok fazla severek kullanırım.

Katkı olsun.

“Değiştirebileceğin tek kişi var o da sensin. 

Sen değişince dünya değişir. “

Recep Özer


Paylaş:

Yazılarda Ara

Kimdir?

Recep Özer

Recep Özer

"Ne yaşıyorsan sorumlusu sensin. İç dünyanda neye inanıyorsan dış dünyada da sonuçlarını yaşıyorsun. İnançlarına inebilir ve değiştirebilirsen hayatın da değişir"

Sosyal Medya