Düşünce Gücü İle Zayıfla

Düşünce Gücü İle Zayıfla

DÜŞÜNCE GÜCÜ İLE ZAYIFLA

Mucizevi can, bu yazımda düşünce gücü ile zayıflamanın mümkün olduğundan bahsedeceğiz.

Bizim inanç sistemlerimiz, düşünce yapımız ile bedenimiz doğrudan bağlantılıdır. Bilinçaltımızda nelere inanıyorsak ona göre bir beden dizayn oluyor. Bedenimiz onunla ilgili yargılarımız gibi görünür. Yediklerimizin sonucunda kilo alacağımıza inanıyorsak bedenimiz buna uyumlanır. Kilo vermek için diyet, spor yapmamız gerektiğine inanıyorsak bedenimiz yine buna uyumlanır. Buna gerek olmadığına inananlarında metabolizmaları hızlı olur ne yersem yiyeyim ne yaparsam yapayım zayıfım inançları vardır. Yani inanç sistemlerimiz metabolizma hızımızı bile belirler. Siz istediğiniz kadar başkalarının bakış açılarına göre, genel geçer kurallara göre sağlıklı beslenin, istediğiniz kadar spor yapın inanç sistemlerinizin izin verdiği ve yönlendirdiği ölçüde bir bedene sahip olursunuz.

Yani;

NEYE İNANIRSAK O OLUR!

Ayrıca hafif ve fit bir bedene sahip olma sürecinde bedenimizle bağlantıda olmamızda çok önemlidir. Bedenimizi dinleyebilmek, onun isteklerine göre hareket etmek altın değerindedir. Sağlıklı beslenmenin veya hafif ve fit bir bedene sahip olmanın doğrudan bir kalıbı yoktur. Sizin bedeninize iyi, hafif gelen şeyler vardır, bedeninize ağır gelen şeyler vardır. Bedeninize hafif gelen ve ağır gelen yiyecekler vardır ve bu bedeninize özeldir. Her egzersiz, spor tipi herkese iyi gelmeyebilir. Bedeninize iyi gelen egzersizleri siz bulacaksınız. Aynı durum beslenme içinde geçerlidir. Bedeninize iyi gelen, hafifleten yiyecekleri siz bulacaksınız. Bedenlerimiz bilgedir. Beden hangi yemeği yediğinde ona katkı olacağını, hangi egzersizi yaptığında hafifleyeceğini iyi bilir. Bunları bedeninizle bağlantıya geçerek, bedeninizi dinleyerek bulabilirsiniz.

Sonuç olarak benim tavsiyem; hem inanç sistemlerinize bakmanız, size ağır gelenleri dönüştürmeniz, hem de bedeninizi dinleyip ona hafif gelen şeyleri yapmayı seçmeniz.

Bu şekilde hafiflik, rahatlık hissederiz, mutlu oluruz. Şükürler olsun ben bunu deneyimledim, 20 kg verdim ve bedenimle hafifliği seçtim. Her ay düzenlediğim Online 4 haftalık mucize resetleme workshoplarımda bu şekilde çalışmalar yapıyoruz. Hem inanç sistemlerimize bakıp, bize hizmet etmeyenleri değiştiriyoruz hem de enerjiyi takip edip hafifliği seçiyoruz.

Katkı olsun.

‘Değiştirebileceğin tek kişi var oda sensin, sen değişince dünya değişir.’

Recep Özer