Çakralarını aktif et, Mucizene Açıl!

Çakralarını aktif et, Mucizene Açıl!

Mucizevi can bu yazımda sana çakralardan ve aura kavramından bahsedeceğim. Her ay yaptığım içeriğinde arınma ve dönüşüm çalışmaları olan 4 haftalık Online Mucize Resetleme Workshoplarımda çakralarımız üzerinde dengeleme, aktifleştirme çalışmaları yapıyoruz ve katılımcılarımla beraber mucizevi açılımlar yaşıyoruz. Çakralara geçmeden önce aura kavramına bakmamız gerekiyor. Bizler sadece fizik bedenden ibaret değiliz. Kirlian fotoğrafçılığı yöntemi ile görüntülenebilen bir enerji alanına yani aura’ya sahibiz. Auranın genişliğide rengi de hem kişiye göre hem de içinde bulunduğumuz psikolojik durumlara göre değişmektedir.

Auramız üzerinde sanskritçede dönen tekerlek veya ateş çarkı anlamına gelen çakralar bulunmaktadır. Bunları enerji çarkları, vorteksleri olarak düşünebilirsiniz ve çakralar auramız üzerinde, enerji alanımızda dairesel bir şekilde, girdap gibi dönmektedir. Çakralarımızdaki problemler yaşamımızdaki problemlerin bir yansımasıdır. Yada yaşamımızdaki problemler çakralardaki problemlerin bir yansımasıdır. İki türlü de düşünebilirsiniz. Çünkü bütün çakraların bağlantılı olduğu organlar, salgı bezleri ve bilinç seviyeleri vardır.

Bedenimizdeki ve yaşamımızdaki blokajlar, sorunlar, problemler öncelikle aura alanımızda oluşur. Temel olarak yedi ana çakra vardır. İlk olarak en tepede taç çakra bulunmaktadır ve Yaradan ile olan bağlantımızı ifade eder. Eğer taç çakramızda blokaj varsa yaşamımızda Yaradan ve evrensel enerjiyle olan bağlantımızda kopukluk vardır. En basit haliyle çakranızdaki blokajı çakra aktif etme yöntemlerinden herhangi birini kullanarak açarsanız Yaradan ile olan bağlantınız güçlenir. Online Mucize Resetleme Workshoplarımda bir sürü çakra aktif etme tekniği kullanmaktayız. Aynı zamanda taç çakradaki sıkıntı, bağlantılı olduğu organlarda ve salgı bezlerinde de problem yaratmaktadır. Taç çakranın rengi genellikle tüm renklerin birleşimi olan beyaz olarak geçmektedir ancak bazı kaynaklarda mor veya çivit mavisi de taç çakrayla ilişkilendirilir.

Taç çakradan aşağıya indiğimizde iki kaşımızın ortasına üçüncü göze geliriz. Üçüncü göz beş duyunun ötesidir, duru görüye ve duru seziye açıldığımız alandır. Bu arada şunu belirtmek istiyorum; bazılarımız görsel bazılarımızda sezgiselizdir. Yani spiritüel çalışmalar yaparken herkes bir şey görmek zorunda değildir, sezmek de yeterlidir. Üçüncü göz çakranın rengi mordur ve burada bir tıkanıklık varsa beş duyunun ötesindeki gözle görülmeyen alemi algılamayla, sezgilerimizle ilgili sorunlar yaşarız. Enerji çalışmalarıyla üçüncü göz çakranızı aktif ettiğinizde veya dengelediğinizde duru görünüz ve duru seziniz açılır. Yani beş duyunun ötesi daha kolaylıkla ve güçlü bir şekilde algılarsınız.

Ancak her zaman söylediğim gibi tek başına üçüncü göz çakrayı açmak çok sağlıklı değildir. Bütün çakraların aktif ve dengeli olması çok önemlidir. Üçüncü göz çakradan sonra aşağıya indiğimizde boğaz çakramız vardır. Boğaz çakrasının rengi mavidir. Eğer hayatınızda kendinizi ifade sıkıntıları yaşıyorsanız, istemediğiniz durumlar ve olaylar karşısında çok fazla hayır diyemiyorsanız boğaz çakranızda blokajınız vardır. Buradaki blokajı evrensel enerji ile açtığımızda kendimizi daha rahat bir şekilde ifade ederiz.

Kalbimizin olduğu bölge etrafında kalp çakrası bulunmaktadır ve rengi yeşildir. Sevgi alma ve verme, sevgiyi hissedebilme gibi konularda sıkıntılarınız varsa kalp çakrasında tıkanıklık vardır ve buradaki tıkanıklık çözüldüğünde hayatınızda sevgiyi daha çok hissedebilir ve kalbi deneyimleriniz derinleşir. Karın bölgesine geldiğimizde solar plexsus çakraya ulaşırız ve bu çakranın rengi güneş sarısıdır. Solar plexsus çakra düşünce merkezi ve yaşadıklarımızı hazmetmeyi ifade etmektedir. Yaşadığımız şeyleri hazmedemiyorlar ve düşüncelerin girdabına çok giriyorsak bu çakrada problemimiz vardır.

Sonrasında göbek deliğinin birkaç santim altında sakral yani cinsel, yaratıcılık çakramız bulunmaktadır ve turuncu renktedir. Bu bölgeyi yaratım, cinsellik ve duygu merkezimiz olarak düşünebilirsiniz. Yaşamınızda yaratıcılık ve cinsellik ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız veya çok fazla duygulara kapılarak yaşıyorsanız sakral çakranızda dengesizlikler vardır. Son olarak sakral çakranın altına indiğimizde kök bölgemizde kök çakraya ulaşırız. Kök çakranın rengi kırmızıdır ve bu çakrayı köklenme, topraklanma, bolluk bereket ve beden bilinci şeklinde düşünebilirsiniz. Bu konulardan herhangi biriyle ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız kök çakranızda dengesizlikler vardır.

Mucizevi can en temel olarak çakralarla ilgili bunları söyleyebilirim. Bir başka yazımda çakralarımızı nasıl dengeleyip aktif edeceğimizden bahsedeceğim. Katkı olsun.

Değiştirebileceğin tek kişi var o da sensin. Sen değişince dünya değişir.

Hey!

Sen bir mucizesin.

Recep Özer

Paylaş:

Yazılarda Ara

Kimdir?

Recep Özer

Recep Özer

"Ne yaşıyorsan sorumlusu sensin. İç dünyanda neye inanıyorsan dış dünyada da sonuçlarını yaşıyorsun. İnançlarına inebilir ve değiştirebilirsen hayatın da değişir"

Sosyal Medya