Ruh Eşi, Ruh İkizi, Ruh Ailesi, Varoluşun Seviyeleri 

Ruh Eşi, Ruh İkizi, Ruh Ailesi, Varoluşun Seviyeleri 

Thetahealing der ki; en temel haliyle 7 tane varoluş seviyesi vardır. Lütfen seviyelerle boyutları karıştırmayın. Boyutlar başka, seviyeler başkadır.  Varoluşun 7. seviyesini, 7. katı Yaradan katı olarak düşünebilirsiniz. Varoluşun 5. seviyesi bizim ruh ailelerimizin olduğu, bizim bedenlenme haline gelmeden, bu realiteye girmeden önce bedenlenme seçimi yaptığımız yerdir. Bir zamanlar burada bedensiz olarak gezdiğimizi düşünebilirsiniz. 5. seviyede şu anki ailelerimiz gibi ruh ailemiz vardı ve orada dedik ki; '’Deneyimlere girmek istiyorum, tekamül yolculuğu yapmak istiyorum, bir bilinç  yolculuğu yapmak istiyorum, anne olmak istiyorum, baba olmak istiyorum, acı çekmek istiyorum, mutlu olmak istiyorum." Sonra bu realiteye bedenlendik. Buradaki amacımız; bilinç, tekamül, enerjimizin genişlemesi, yolculuğumuzda derinleşmek, okulda öğrenmek, kendimizi gerçekleştirmek, kendimiz olarak bu realitede var olmak. 

İnsan bedenimizle 3. seviyeye geliyoruz. Bu 7 seviye içinde yolculuk yapmaya başlıyoruz. Bilin ki,  biz aynı zamanda 7 seviyenin hepsiyiz.

Ayrıca biz dualite evrenindeyiz. Dualitede doğru-yanlış, iyi-kötü hepsi bir arada oluyor ve biz bu şekilde zıtlıklarla öğreniyoruz. Öğrenmemiz için, yolculukta bilincimizin genişlemesi için, tekamülümüz için bu bize lazım.

Bizim ruhsal boyuttaki, 5. seviyedeki ruh ailelerimiz, aynı zamanda 3. seviyede de bizimle beraber yolculuk yapıyor olabiliyorlar. Buna biz ruh ailesi veya ruh eşi diyoruz. Burada ruh eşi kavramını açmak istiyorum. Mesela birini gördüğümüzde yüz yıldır, bin yıldır tanıyormuşuz hissine kapılıyoruz veya birçok şeyinde, huyunda, suyunda, yaptığı davranışlarda o kadar yakın geliyor veya gördüğümüz anda bu hissi hissediyoruz. Muhtemelen birçoğunuz benim videolarımı gördüğünüzde bu hissi hissettiniz. 

Nedir o? Çünkü aynı ruh ailesindeyiz. Ruh eşi bir tane olmayabilir canlar. Bir insanın onlarca, düzinelerce, binlerce ruh eşi olabilir. Ruh eşi demek sadece sevgili veya partner demek değildir. Aynı zamanda sevgili veya partner kavramını da kapsar ama sizin arkadaşlarınız, dostlarınız, köpeğiniz, kediniz ruh eşiniz olabilir. Biz Thetahealig Temel Seviye seminerinde Yaradan'dan ruh eşi talep ediyorken o kişide hangi özellikleri, neleri istiyorsak ayrıntılandırarak talepte bulunuyoruz. Sizin için de bu gezegende birsürü ruh eşi var. Daha fazla da olması için neler mümkün? Partner olarak da ilişkimizde ruh eşimiz olması için neler mümkün? 

Ruh eşi dediğimiz nedir canlar? Bizim beraber rahat, kolay yolculuk yapabildiğimiz, birbirimize destek olabileceğimiz, birbirimizi genişletebileceğimiz, katkı olabileceğimiz ve katkı alabileceğimiz insandır. Bir elmanın iki yarısı değildir. Yani siz yarısı, diğeri de diğer yarısı, birlikte bütün olacağınız bir durum değildir. Biz de bir bütünüz, karşımızdaki de bir bütün. Bütünün beraber dansı, bilinç genişlemesi, birbirine enerji aktarımı, birbirimize katkı olmak, birbirimize destek olmak, birbirimizin dönüşümüne alan tutmak, beraber eğlenceli vakit geçirebilmek, beraber güzelliklerde bulunmak, beraber vakit geçirmek vb... Kısıtlanmış alandan değil de, katkı alanından işlediğimiz kişi ruh eşi oluyor canlar. Normalde ruh eşinizle birlikte olsanız da bu çok uyumlu olacaksınız demek değildir. Bu yüzden ruh eşi kavramında Thetahealing'te biz talepte bulunuyorken bizimle en uyumlu ruh eşini talep ederiz. 

Bir de ruh ikizi kavramı vardır. Ruh ikizi de bizi aynalayan kişidir. Bizimle aynı olan kişidir. Sizin aynınızla, aynanızla beraber olduğunuzu düşünün. Çok rahat olamayabilirsiniz. Bu sizi çok iyi hissettirmeyebilir. Buna da biz Thetahealing'te ruh ikizi diyoruz canlar. Gördüğünüz gibi ruh eşi dediğimiz kavram farklı, ruh ikizi dediğimiz kavram farklı. 

Peki bizim amacımız ne? 

Biz 3. seviyeye geldiğimizde 5. seviyeden geldiğimizi unutuyoruz. Zaten eğer unutmazsak burada duramayız canlar. Oyun böyle kurulmuş. Bu bilgi bizde şu an full anlamda aktif olmuş olsa, duyularımızla, enerjimizle belirli ölçüde kapanmış olmazsak bu oyunu oynayamaz, burada duramayız. Oyun şu: "Sen sonsuz varlıksın ve bunu unuttun, uyan ve hatırla!" O yüzden bütün öğretiler hatırla, hatırla, hatırla diyor, sen her şeyi biliyorsun diyor, sonsuz varlıksın diyor. Biz burada hatırlama yolculuğunda olan, yaradanın parçası sonsuz varlıklarız canlar. Biz  burada okulda deneyim sahasında ve tekamül, gelişim yolculuğundayız. 

Peki, burada ne yapacağız? Bilincimizi genişleterek, tanrısal yanlarımızı hatırlayarak, Yaradan’ı hatırlayarak ona erişeceğiz. Yaradan'a erme, sonsuz potansiyellerimize açılma, insanın kamil olma yolculuğundayız. Tekrar geldiğimiz yer olan 5. seviyeye evrilme yolculuğundayız. Et bedenimizle 3. seviyedeyiz. Ruhsal boyuta geçtiğimizde, 4. seviyeye geçmiş oluyoruz. 4. seviye ruhsal boyuttur. Ruhsal boyutta da tekamül bitmez, yolculuk devam eder. Onun bir üstü 5. seviye, bizim geldiğimiz yer, üstad ruhsal seviyesidir. Yani rehber ruhların olduğu seviyedir. Yani meleklerin, Mevlana’nın, Şems’in, peygamberlerin, ermişlerin, zümrüdü anka enerjisinin, Hızır frekansının enerjisel olarak bulunduğu seviye 5. seviyedir. Aynı zamanda bizim ruh ailelerimiz de oradadır. 12'ler meclisi de oradadır. Oradan buraya deneyime geldik, bunu seçtik, geldik. Durugörümüzü açarak, durusezimizi açarak, kendimize dönerek, kendimizi bilerek, meditasyon yaparak, ki Thetahealing ile Theta beyin dalgasıyla yapmak çok kolay ve mümkün, Theta beyin dalgasıyla varoluştaki yanlarımıza erişerek, kaynakla bağlantı kurarak biz tekrar 5. seviyeye evrilme yolculuğunda olan varlıklarız. Şu an et bedenimizle bulunduğumuz 3. seviyede dualite ve ego var. Sen-ben var. 4'te de var, 5'te de var. Üstad ruhsal seviyesinde, 5. seviyede, pozitif enerjiler de var, negatif enerjiler de var. Halen daha ego var. Bunu spiritüel alandan anlarsınız. Spiritüel alanda olunca ego bitmiş olmuyor. Bunu yoğun bir şekilde gözlemliyorsunuz canlar. Çünkü artısı, eksisi var, halen daha dualite ve ego var. Nerede dualite ve ego yok? 

7. seviyede, Yaradan katında, kaynakta. Ama bilin ki, hepimiz kaynağın parçasıyız. O sonsuz kaynağın parçasıyız. Her birimiz, her şey, dağ, taş, su, toprak, çiçek, böcek… Aklınıza ne gelirse hepsi kaynak. Sadece yaradılışımız, fıtratımız farklı. Her hücrede bütünün bilgisi var. Holografik evrendeyiz. İşte biz bu yanlarımıza açılıyoruz. İşte bu yüzden her şey mümkün. İşte bu yüzden ruhsal boyutlara geçtiğimizde farklı yolculuklar yapabiliyoruz.

Katkı olsun, mucizeler aksın!

Hey! Sen bir mucizesin!

Recep Özer

Yazılarda Ara

Kimdir?

Recep Özer

Recep Özer

"Ne yaşıyorsan sorumlusu sensin. İç dünyanda neye inanıyorsan dış dünyada da sonuçlarını yaşıyorsun. İnançlarına inebilir ve değiştirebilirsen hayatın da değişir"

Sosyal Medya